Mateřská škola Tasovice

Hřiště v přírodě

Naše nová zahrada nám umožňuje především poznávání přírodních zákonitostí formou hry a pozorování. Děti se učí vztahu k přírodě.

Na zahraděJahody najdeme spoustu ovocných keřů i stromů. Pěstujeme také  spoustu léčivých a voňavých bylinek/trvalek, se kterými se děti mohou seznámit a naučit se, k čemu se užívají a jaký mají např. kulinářský význam. ( máta, petržel, bazalka, dobromysl a jiné..)

Také je důležité dětem ukázat, že zahrada je domovem velkého množství živých organismůZelená třída - ptáků, hmyzu a dalších drobných zvířat. Díky pomocným prvkům v zahradě, které jsou umístěny především v záhonech mezi vegetací, je možné zvířata přilákat a děti je pak mohou pozorovat. Zahrada nám umožňuje vzdělávat se přímo v ní. K venkovnímu vyučování je navržena zelená třída - dřevěná konstrukce s lavicemi a stoly, kde lze také svačit a odpočívat ve stínu.

Hmyzí hotelNa záhonech jsou umístěny prvky, které umožňují dětem poznávat život drobných zvířátek, jako je ježčí domeček ve východní části zahrady, hmyzí hotel, čmeláčí domeček upevněný na dřevěném domku na hračky.

Z budovy školky mohou děti pozorovat ptáčky poletující kolem krmítka a pítka, které je Ohniště a čertova pecupevněné na 3 kamenech. V korunách stromů je několik ptačí budek. Vzhledem k tomu, že zahrada produkuje mnoho biologického odpadu, je v zadní části zahrady umístěn kompostér. Část zahrady také nabízí možnost posezení u ohně, čertově pec - grilu. Nedaleko stojí také dendrofon, složený z 9 “píšťal”, vyrobených z domácích dřevin. Dále zde najdeme zahloubenou trampolínu, slackrope a pavoučí síť.

Trampolína

dnes, sobota 27. 4. 2024