Mateřská škola Tasovice

...budeš VÝJIMEČNÝ

...budeš DŮLEŽITÝ

...budeš RESPEKTOVANÝ

...BUDEŠ TEN DŮVOD, PROČ JSME TU!!!!

Mateřská škola Tasovice je školou s téměř pětapadesátiletou tradicí. Byla založena v roce 1948. Nejprve sídlila v budově u mlýna, v roce 1974 se přestěhovala do budovy Pozemních staveb u hřiště. Tato budova byla opravena a zrekonstruována pro potřeby dvoutřídní mateřské školy. Během uplynulých let zde proběhlo několik důležitých oprav – rekonstrukce kotelny na plynové topení, výměna dětských záchodků a umyvadel, oprava podlah v celé MŠ včetně stravovacích prostor a kuchyně,oprava fasády. Dále byly provedeny tyto opravy: nátěr střechy a okapů, rekonstrukce umýváren a kuchyně podle nových hygienických předpisů, žaluzie proti oslnění, zakrytí pískovišť. MŠ Tasovice byla založena jako dvoutřídní a v této podobě pracuje i v současné době.

Bylo vybudováno nové hřiště v přírodě, které nám umožňuje především poznávání přírodních zákonitostí formou hry a pozorování. Děti se učí vztahu k přírodě. Na zahradě najdeme spoustu ovocných keřů, stromů i bylinek. K venkovnímu vyučování je navržena zelená třída - dřevěná konstrukce s lavicemi a stoly, kde lze také svačit a odpočívat ve stínu.Na záhonech jsou umístěny prvky, které umožňují dětem poznávat život drobných zvířátek, jako je ježčí domeček,hmyzí hotel, krmítka, pítka, ptačí budky. Část zahrady také nabízí možnost posezení u ohně, nachází se zde čertova pec - gril. Nedaleko stojí také dendrofon, složený z 9 “píšťal”, vyrobených z domácích dřevin. Dále zde najdeme zahloubenou trampolínu, slackrope a pavoučí síť.

Filozofií mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Pracujeme podle nového pedagogického dokumentu, který je od roku 2007 závazný pro všechny mateřské školy. Nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti naší školy ( sportovní a kulturní akce pro rodiče a děti, seznamování s vodou, divadelní předplatné… ). Ve vzdělávání upřednostňujeme smyslové vnímání jako základ veškerého přirozeného poznávání. Denně věnujeme pozornost prevenci vadné výslovnosti zařazováním jazykových chvilek, rozvíjením komunikativních dovedností dětí.

Všechny činnosti zaměstnanců školy směřují k tomu, aby se děti zde cítily šťastně a spokojeně – „ Jen spokojené děti se mohou něčemu naučit. "

HřištěHřiště

dnes, sobota 27. 4. 2024